Nenápadný a stručný mail nám jedného dňa pristál v mailovej schránke. Klasický dopyt po firemnom teambuildingu spojenom s denným kongresom a večernou párty. Treasures of Tatras, alias púť po tatranských pokladoch. Takéto zadanie poznáme veľmi dôverne, avšak netušili sme, že sa z tohto jednoduchého zadania stane jeden z najkomplexnejších a najkomplikovanejších eventov s akým sme prišli do styku. Ale poďme na to pekne postupne 🙂
Po spomínanom dopyte prišlo na rad štandardné klientsko-agentúrne kolečko s možnými lokalitami na konanie teambuildingu pre 250 osôb a dostatočnými konferenčnými kapacitami. Aby sme čitateľov nezaťažovali dlhými textami, tak výber lokality padol nakoniec na Hotel Partizán a širšie okolie Brezna. Program bol naplánovaný na tri dni, s tým, že posledný deň boli na pláne len raňajky a skorý odchod.
A čo teda čakalo pripravené na účastníkov? Prvý deň slúžil ako “aklimatizácia” pre všetkých hostí – zhruba 90% tvorili hostia z Maďarska, zvyšok boli predovšetkým Slováci a Chorváti. Asi nemusíme zdôrazňovať, že hlavným komunikačným jazykom bola prirodzene angličtina. Po príchode hostí a chutnej večery bol pripravený iba voľný program a oddych. Nie však pre nás, keďže sme už v tom čase chystali kompletný program rozdelený do niekoľkých levelov obtiažnosti (light, medium a extra).
Druhý deň bol skutočným Dňom D. V doobednej časti prebehol konferenčný program s prezentáciou interných výsledkov a plánov firmy. Okamžite po jeho skončení sme už mali pripravených 16 mimoriadne šikovných (a plynule anglicky hovoriacich) team guidov, ktorí boli pripravení stráviť so “svojimi” tímami nasledujúce hodiny. So svojimi zverencami si teamguides prešli všetky body programu a vysvetlili im, čo ich bude všetko postupne čakať. Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, poďme na jednotlivé levely a ich nadupaný program.
LIGHT LEVEL tvorilo 5 tímov, ktoré spoločne začali špeciálnymi puzzlami tvorenými slovenskými regiónmi priamo v areáli hotela. Odtiaľ sa presunuli špeciálnym autobusom priamo na námestie v Brezne, kde ich čakali tí najlepší slovenskí folkloristi a klobúkový tanec pre niekoľko desiatok účastníkov. Po úspešnom “tanci” sa presunuli na blízku vlakovú stanicu, kde o krátku chvíľu dorazil vlakový špeciál, ktorý mal len jednu zastávku – Salaš Zbojská. Tu čakali tímy viaceré aktivity ľudového charakteru – mútenie masla, mangalica race, výroba korbáčikov, výroba gumipušiek či kratší hike na blízku rozhľadňu.
MEDIUM LEVEL bol rozdelený do dvoch podkategórií (aby to nebolo také jednoduché). Tá jednoduchšia si po krátkej aktivite pri hoteli počkala na vlastný autobus, ktorý išiel na vlakovú stanicu, kde ich vlakový špeciál vzal na Salaš Zbojská. Tu však nenasledovali kolegov z light levelu, ale vybrali sa na Náučný chodník Jakuba Surovca. Okrem samotnej ľahšej turistiky boli počas túry pripravené viaceré interaktívne aktivity na spestrenie. Záverečným bodom bola opäť Zbojská, kde sa vo finále stretávali všetky tímy a levely.
Druhá časť MEDIUM LEVELU mala rozdielny program – vlastným autobusom sa presunuli do Hronca, kde pre všetky 4 tímy boli pripravené Cyklodreziny a približne hodinové príjemné šľapanie do Čierneho Balogu. Po krátkej pauze a sprievodných aktivitách už bol naplánovaný presun Zbojskou strelou na Sedlo Chlipavica. Tam už okrem tradičného pohostenia čakali ďalšie ľudové aktivity – zatĺkanie klincov, fúkanie vajíčka na praženicu, dojenie kozy či slovenský krémeš. Po skončení aktivít sa hostia presunuli do našej finálnej destinácie.
Na záver to najlepšie – EXTRA LEVEL. Pre túto skupinu bolo cieľom pripraviť ešte prepracovanejší program s dôrazom na kondíciu a výdrž. Na úvod to bol teda na mieru pripravený Treasure Hunt v okolí hotela, nasledovaný privátnym presunom do Hronca. Tam už boli pripravené desiatky e-bicyklov s lokálnymi inštruktormi. Po ceste na Sedlo Chlipavica (kde ich čakali takisto ľudové aktivity) sa naša extra skupina ešte zastavila v Čiernom Balogu, kde zbierala časti špeciálnej vlajky a úplný záver bol aj v ich prípade na Zbojskej.
Keď sa nám všetky tímy dostali úspešne na Salaš Zbojská čakala ich už ľudová hudba, naozaj fantastické domáce jedlo a prirodzene aj vyhodnotenie celého teambuildingového programu. Po zaslúženom oddychu nasledoval návrat späť na hotel a zaslúžená večerná párty.
Tento teambuilding naozaj preveril naše schopnosti do posledného špiku kosti. A musíme našťastie konštatovať, že sa nám podarilo pripraviť naozaj nezabudnuteľný deň pre našich hostí, ktorí si celodenný program veľmi užívali. A to samozrejme netvrdíme bohorovne my, ale priamo účastníci – lebo tí majú vždy hlavné slovo či sa program vydaril alebo nie 🙂